اوراق خاص طرح پتروشیمی سیراف انرژی منتشر می شود+تصاویر

مجمع عمومی عادی سـالیانه شـرکت پتروشیمی سیراف انرژی، سه شنبه 16 آبان ماه 1402 با حضور یاری مدیرعامل هلدینگ انرژی سپهر ، حسن نُزهت مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره پتروشیمی سیراف انرژی ، اعضای هیئت مدیره سیراف انرژی و به ریاست چنگیز مروج رئیس هیئت مدیره سیراف انرژی و  باحضور مدیران پتروفرهنگ و گروه مالی سپهر صادرات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی سیراف انرژی ، نُزهت، مدیرعامل این شرکت با بیان اقدامات انجام شده جهت پیشرفت این طرح اظهار داشت: در سال مالی گذشته، تلاش های زیادی جهت برون رفت از مشکلات متعدد و سنواتی پروژه سیراف صورت گرفت و باهمه این محدودیت ها، پیشرفت پروژه به  59 درصد رسید.
وی با تاکید بر مجموعه تلاش های مستمر صورت گرفته در راستای تامین مالی پروژه افزود: مذاکرات فشرده ای با بانک رفاه انجام شده و تاییده های لازم برای انتشار اوراق خاص طرح پتروشیمی سیراف انرژی اخذ گردیده که نیاز به طی ادامه روند در ازای وثیقه های لازم از سوی سهامداران است تا شاهد شتاب در پیشرفت پروژه باشیم.
نزهت با بیان سایر برنامه ریزی ها در جهت رفع مشکلات نقدینگی شرکت اظهار داشت : برای نخستین بار در تاریخ اجرای طرح پتروشیمی سیراف، مذاکرات فشرده ای با سازمان امور مالیاتی انجام شد و مبالغ قابل توجهی ارزش افزوده اخذ گردید.
وی درخصوص تامین منابع ارزی مورد نیاز پروژه که باعث توقف فعالیت های تامین تجهیزات شده بود خاطرنشان کرد: با پیگیری های مداوم و بعد از ده ماه توقف، روند تامین ارز از طریق بانک مرکزی به نحو مطلوبی به نتیجه رسیده است. همچنین مذاکرات گسترده ای با صندوق توسعه ملی انجام گرفت و خوشبختانه موافقت اولیه برای تمدید اعتبار اسنادی تا پایان سال 1403 حاصل گردید.
نایب رئیس هیئت مدیره با اشاره به ایجاد تعامل سازنده با سازمان ها و دستگاه های ملی و استانی جهت حل موانع سیراف انرژی، به مذاکرات با سازمان منابع آب استان و رفع مسائل فی مابین اشاره کرد و از صدور سند تک برگ شرکت پس از چند سال اشاره کرد و افزود:با اخذ مجدد کارت بازرگانی، ثبت سفارش سیراف انرژی در سامانه وزارت صمت، امکان پذیر  و زمینه های لازم جهت ترخیص کالاهای  شرکت فراهم گردید.
وی با تشریح موضوع متروکه شدن محموله های وارداتی متعلق به شرکت در گمرک ، به ارزش چندین میلیون یورو خاطرنشان کرد: در این راستا پیگیری های بی وقفه و مذاکرات متعددی با سازمان اموال تملیکی صورت گرفت و توافقات مطلوبی جهت آزادسازی کالاهای وارداتی حاصل شد.
مدیرعامل با تشریح مجموعه اقداماتی که برای فعالسازی حوزه اجرایی و مهندسی شرکت انجام شده به  توافق مهم صورت گرفته اخیر با شرکت ناموران  اشاره کرد و افزود: با این اقدام شرایط برای مهندسی تفصیلی مجتمع مهیا شده و روند تامین تجهیزات فرایندی و همچنین برگزاری مناقصات فراهم شده است. همچنین پس از بازدید از محل کارخانه شرکت های سازنده، مذاکرات لازم جهت تحویل اقلام باقیمانده به سایت از جمله پکیج فلر صورت گرفت.
نزهت با اشاره به توقف طویل المدت فعالیت برخی از پیمانکاران سایت، از برگزاری جلسات متعدد با پیمانکاران نواحی آب و مخازن صادراتی شرکت خبر داد و افزود: توافقات سازنده و مثبتی جهت تسریع در فعالیت این پیمانکاران صورت گرفت و راهکارهای لازم برای حل این مشکلات این شرکت ها اتخاذ گردید.
در پایان این جلسه نیز صورت های مالی و گزارش هیأت مدیره به مجمع تصویب و روزنامه ایران به  عنوان روزنامه رسمی شرکت پتروشیمی سیراف انرژی تعیین شد.
مجتمع پتروشیمی سیراف انرژی به عنوان یک پروژه عظیم ملی در صنعت پتروشیمی با ظرفیت تولید یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تن متانول واقع در بندر دیر استان بوشهر در حال ساخت می باشد.

Share :