پنجمین سمینار متانول ایران برگزار شد

 

پنجمین سمینار متانول ایران در روز یکشنبه مورخ ۳۰ مهرماه سال ۱۴۰۲ با حضور مدیران عامل هلدینگ‌ها، مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌ها و مدیران و متخصصان صنعت متانول در سالن مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما تهران برگزار شد.
در این سمینار که با حضور مهندس حسن نزهت مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره پتروشیمی سیراف انرژی همراه بود، متین دیداری، مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پتروشیمی زاگرس به عنوان میزبان ضمن عرض خیرمقدم و همچنین ارائه گزارشی از وضعیت بازار متانول جهان و ایران در سخنانی از همگرایی، همفکری و ایجاد اتحاد در صنعت متانول ایران قدردانی کرده و ابراز امیدواری نمود که با برگزاری جلسات مستمر بتوانیم قدم‌های موثری در پیشرفت کشور عزیزمان ایران اسلامی برداریم و بتوانیم مشکلات و گره‌های این صنعت را باز کنیم و به سمت تکمیل زنجیره ارزش محصول حرکت کنیم.
دیداری بیان کرد با توجه به مجوزهای صادر شده برای طرح‌های پلی پروپیلن در کشور و همچنین کمبود خوراک پروپیلن در‌ حال حاضر در‌ کشور که باعث شده مجتمع‌های تولیدی پلی‌پروپیلن با ظرفیت حدود ۷۰ درصدی تولید نمایند، بی‌شک حرکت به سمت زنجیره تکمیل محصول متانول و راه اندازی طرح های MTP و MTO تنها راه توسعه محصولات پتروشیمی و تامین خوراک طرح‌های آتی پلی پروپیلن خواهد بود و امیدواریم که با کمک دولت محترم و هم افزایی موجبات تکمیل زنجیره محصول متانول را رقم بزنیم.
از دیگر سخنرانان این سمینار تخصصی آقایان: دکتر مهدوی رئیس انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی و دکتر روح الله عبدخانی سر بازرس نظارت و بازرسی امور پتروشیمی سازمان بازرسی کل کشور بودند که طی سخنانی به بیان وضعیت صنعت متانول در ایران و جهان پرداختند.
گفتنی است این سمینار به منظور ایجاد اتحاد، هم‌افزایی و همگرایی، همکاری و مشارکت هرچه بیشتر شرکت‌های تولیدکننده و طرح‌های متانول با محورهای: فناوری‌های تولیدی و فنی، نوآوری‌ و آینده پژوهی و بازرگانی و فروش متانول برگزار شد.

همچنین در این سمینار کشوری از مجموع مقالات دریافت شده‌پنج مقاله برتر ارائه گردید که از نویسندگان مقالات در پایان مراسم تجلیل به عمل آمد.

Share :